Race 21 – Simplot Half Marathon 21.1km

Posted by on Dec 1, 2011 in 2003 | Comments Off on Race 21 – Simplot Half Marathon 21.1km

LAC Race 21 Simplot Australia Half Marathon 09-Aug-03   Place   Race Time   Behind 1st   Handicap   Actual Time   Rate/Km   Fastest   Fastest Cons   Male   Female Pts Division 1 21 km Robin Jackson 1 2:10:41   0:00:00   0:41:20   1:29:21   04:15 17   14 Bill Cox 2 2:11:12   0:00:31   0:36:05   1:35:07   04:32 21   13 John Claridge 3 2:11:56   0:01:15   0:50:25   1:21:31   03:53 7   12 Mark Jackson 4 2:12:16   0:01:35   1:01:35   1:10:41   03:22 1   11 Clinton Pentland 5 2:12:20   0:01:39   0:58:50   1:13:30   03:30 3   10 Heath Edwards 6 2:12:21   0:01:40   0:45:30   1:26:51   04:08 12   9 Philip Clarke 7 2:12:27   0:01:46   1:00:10   1:12:17   03:27...

Read More

Race 20 – Legana 8km

Posted by on Dec 1, 2011 in 2003 | Comments Off on Race 20 – Legana 8km

LAC Race 20 Instant Response Couriers 8k Hcp – Legana 02-Aug-03   Place   Race Time   Behind 1st   Handicap   Actual Time   Rate/Km   Fastest   Fastest Cons   Male   Female Pts Division 1 8 km Baden Brown 1 0:48:43   0:00:00   0:15:45   0:32:58   04:07 16   14 Paul Loader 2 0:48:46   0:00:03   0:13:05   0:35:41   04:28 23   13 Bill Cox 3 0:49:14   0:00:31   0:13:30   0:35:44   04:28 24   12 Tim Gregory 4 0:49:20   0:00:37   0:17:35   0:31:45   03:58 12   11 Jon Fisher 5 0:49:25   0:00:42   0:21:10   0:28:15   03:32 3   10 Paul Wright 6 0:49:25   0:00:42   0:15:05   0:34:20   04:17 19   9 Matt Russell 7 0:49:31   0:00:48   0:18:10  ...

Read More

Race 19 – Flanagan/Axton Georgetown 10km

Posted by on Dec 1, 2011 in 2003 | Comments Off on Race 19 – Flanagan/Axton Georgetown 10km

LAC Race 19 Flanagan Axton 10k Hcp – George Town 26-Jul-03   Place   Race Time   Behind 1st   Handicap   Actual Time   Rate/Km   Fastest   Fastest Cons   Male   Female Pts Division 1 10 km John Porter 1 1:00:47   0:00:00   0:18:30   0:42:17   04:14 14   14 Bill Cox 2 1:01:44   0:00:57   0:16:50   0:44:54   04:29 23   13 Jon Fisher 3 1:01:50   0:01:03   0:26:30   0:35:20   03:32 4   12 Suzanne Bennett 4 1:01:53   0:01:06   0:14:30   0:47:23   04:44   6 11 Heath Edwards 5 1:01:54   0:01:07   0:21:40   0:40:14   04:01 9   10 David Thomas 6 1:01:56   0:01:09   0:29:20   0:32:36   03:16 1   9 Baden Brown 7 1:01:58   0:01:11   0:19:10  ...

Read More

Race 18 – Confab Engineering Gutbuster Sidmouth…

Posted by on Dec 1, 2011 in 2003 | Comments Off on Race 18 – Confab Engineering Gutbuster Sidmouth…

LAC Race 18 Confab Engineering Sidmouth Gutbuster 19-Jul-03   Place   Race Time   Behind 1st   Handicap   Actual Time   Rate/Km   Fastest   Fastest Cons   Male   Female Pts Division 1 12 km Susan Hardy 1 1:13:51   0:00:00   0:22:10   0:51:41   04:18   4 14 Bill Cox 2 1:14:32   0:00:41   0:20:10   0:54:22   04:32 24   13 Peter Vocke 3 1:14:37   0:00:46   0:32:25   0:42:12   03:31 3   12 Mark Jackson 4 1:14:38   0:00:47   0:34:50   0:39:48   03:19 1   11 Debbie Pauna-Reece 5 1:14:42   0:00:51   0:26:25   0:48:17   04:01   1 10 John Claridge 6 1:14:43   0:00:52   0:28:50   0:45:53   03:49 8   9 Mark Normington 7 1:14:48   0:00:57   0:22:35   0:52:13   04:21...

Read More

Race 17 – Clarence Pt Holiday Lodge 8km

Posted by on Dec 1, 2011 in 2003 | Comments Off on Race 17 – Clarence Pt Holiday Lodge 8km

LAC Race 17 Clarence Point Holiday Lodge 8k Hcp 12-Jul-03   Place   Race Time   Behind 1st   Handicap   Actual Time   Rate/Km   Fastest   Fastest Cons   Male   Female Pts Division 1 8 km Neil Hammersley 1 0:47:57   0:00:00   0:13:05   0:34:52   04:22 27   14 Suzanne Bennett 2 0:48:15   0:00:18   0:11:35   0:36:40   04:35   7 13 Paul Loader 3 0:48:35   0:00:38   0:13:05   0:35:30   04:26 30   12 John Porter 4 0:48:38   0:00:41   0:14:50   0:33:48   04:14 22   11 Paul Wright 5 0:48:38   0:00:41   0:15:05   0:33:33   04:12 20   10 Bill Cox 6 0:48:39   0:00:42   0:13:30   0:35:09   04:24 29   9 Jon Fisher 7 0:48:44   0:00:47   0:21:10   0:27:34...

Read More

Race 16 – NDA Computing Hillwood 10km

Posted by on Dec 1, 2011 in 2003 | Comments Off on Race 16 – NDA Computing Hillwood 10km

LAC Race 16 NDA Computing 10k Hcp – Hillwood 06-Jul-03   Place   Race Time   Behind 1st   Handicap   Actual Time   Rate/Km   Fastest   Fastest Cons   Male   Female Pts Division 1 10 km Robbie Young 1 1:02:39   0:00:00   0:27:30   0:35:09   03:31 1   14 Jon Fisher 2 1:02:48   0:00:09   0:26:30   0:36:18   03:38 2   13 Susan Hardy 3 1:03:01   0:00:22   0:18:30   0:44:31   04:27   4 12 John Porter 4 1:03:14   0:00:35   0:18:30   0:44:44   04:28 20   11 Peter Vocke 5 1:03:21   0:00:42   0:27:00   0:36:21   03:38 3   10 Paul Wright 6 1:03:46   0:01:07   0:18:50   0:44:56   04:30 22   9 Heath Edwards 7 1:03:48   0:01:09   0:21:40   0:42:08...

Read More