Race 25 Hillwood Country Club Ten September 19th 2015

Posted by on Sep 19, 2015 in 2015 | 0 comments

Race 25 Hillwood Country Club 10 km Hcp Division 1 Name Place Race time From 1st Hcp Actual time Pace per km Fastest Male Fastest Female Consistency Points Paul Loader 1 1:11:43 0:00:00 0:26:10 0:45:33 4:33:00 6 30 Shaun O’Regan 2 1:11:50 0:00:07 0:25:40 0:46:10 4:37:00 7 29 Matthew Zegveld 3 1:12:51 0:01:08 0:34:00 0:38:51 3:53:00 3 28 Damon Whish Wilson 4 1:12:57 0:01:14 0:35:20 0:37:37 3:46:00 2 27 Shaun Smith 5 1:13:00 0:01:17 0:21:20 0:51:40 5:10:00 12 26 Austin O’Byrne 6 1:13:21 0:01:38 0:36:40 0:36:41 3:40:00 1 25 Jozina Goedhart 7 1:13:23 0:01:40 0:20:00 0:53:23 5:20:00 5 24 Sarah Bagley 8 1:13:24 0:01:41 0:20:00 0:53:24 5:20:00 6 23 Scott Greaves 9 1:13:33 0:01:50 0:25:20 0:48:13 4:49:00 10 22 Jobe Tai 10 1:13:49 0:02:06 0:21:00 0:52:49 5:17:00 14 21 Anne Davies 11 1:13:55 0:02:12 0:17:00 0:56:55 5:41:00 9 20...

Read More

Race 24 Boxhall Steel Blackstone Heights 5km Hcp

Posted by on Sep 13, 2015 in 2015 | 0 comments

Race 24 Boxhall Steel Balckstone Heights 5 km Hcp Division 1 Name Place Race time From 1st Hcp Actual time Pace per km Fastest Male Fastest Female Consistency Points Matthew Zegveld 1 0:35:35 0:00:00 0:17:20 0:18:15 3:39:00 3 30 Lorraine Lee-Archer 2 0:35:42 0:00:07 0:11:10 0:24:32 4:54:00 7 29 Anne Fyfe 3 0:35:54 0:00:19 0:11:30 0:24:24 4:53:00 6 28 Ricky Markham 4 0:36:30 0:00:55 0:01:10 0:35:20 7:04:00 23 27 Sarah Bagley 5 0:36:33 0:00:58 0:10:40 0:25:53 5:11:00 9 26 Damon Whish Wilson 6 0:36:34 0:00:59 0:18:35 0:17:59 3:36:00 2 25 Scott Greaves 7 0:36:53 0:01:18 0:13:50 0:23:03 4:37:00 9 24 Brodie Triffett 8 0:37:21 0:01:46 0:17:15 0:20:06 4:01:00 5 23 David Booth 9 0:37:49 0:02:14 0:13:20 0:24:29 4:54:00 12 22 Peter Daniel 10 0:37:50 0:02:15 0:07:40 0:30:10 6:02:00 22 21 Austin O’Byrne 11 0:37:51 0:02:16 0:20:10 0:17:41 3:32:00 1...

Read More

Hoo Hoo Hut 5km Fancy Dress Fun Run August 29th

Posted by on Aug 29, 2015 in 2015 | 0 comments

Division 1 Mass Start 5km Place Name Time 1 Austin O’Byrne 18:25 2 Mathew Zegfeld 19:14 3 Brodie Triffett 20:42 4 Amy Lamprecht 21:02 5 Ashley Brook 20:08 6 Phil Gregory 21:49 7 Peter Johnson 22:16 8 Daniel Sexton 23:49 9 Don Keddie 23:50 10 Katie Proctor 24:39 11 David Anderson 24:46 12 Cameron Oakley 25:03 13 Jennifer Quinn 25:30 14 Mark Fyfe 25:33 15 David Wagner 25:53 16 Shaun Smith 26:33 17 Jozina Geodhart 27:06 18 Anne Davies 27:27 19 Jobe Tai 27:52 20 Michelle Brook 27:58 21 Sarah Bagley 28:07 22 Narelle Whelan 28:13 23 Danny Whelan 28:14 24 Fleur Walker 28:53 25 Justin Cooper 28:54 26 Eleanor Reid 28:56 27 Sharyn Tucker 30:04 28 Felicty Cooper 31:14 29 Peter Daniel 31:51 30 Lynda Coffey 32:01 31 Ricky Markham 34:45 32 Robyn Beattie 34:45 33 Kym Rogers...

Read More

Race 22 Scott Smith Orthodontics Longford 8km Hcp

Posted by on Aug 22, 2015 in 2015 | 0 comments

Race 22 Scott Smith Orthodontics Longford 8 km Hcp August 22nd 2015 Division 1 Name Place Race time From 1st Hcp Actual time Pace per km Fastest Male Fastest Female Consistency Points Tony Darsaklis 1 0:57:27 0:00:00 0:23:10 0:34:17 4:17:00 4 30 Peter Davies 2 0:57:39 0:00:12 0:22:10 0:35:29 4:26:00 6 29 Anne Fyfe 3 0:57:57 0:00:30 0:18:25 0:39:32 4:57:00 4 28 Kurt Geier 4 0:58:01 0:00:34 0:22:10 0:35:51 4:29:00 8 27 Rob Tatchell 5 0:58:24 0:00:57 0:23:45 0:34:39 4:20:00 5 26 Scott Greaves 6 0:58:36 0:01:09 0:22:10 0:36:26 4:33:00 9 25 Ricky Markham 7 0:58:52 0:01:25 0:01:50 0:57:02 7:08:00 18 24 Sharyn Tucker 8 0:58:58 0:01:31 0:14:10 0:44:48 5:36:00 9 23 Julianne James-Smith 9 1:00:27 0:03:00 0:21:35 0:38:52 4:52:00 3 22 Katherine Whitmore 10 1:00:33 0:03:06 0:26:25 0:34:08 4:16:00 1 21 Rod Howell 11 1:00:40 0:03:13 0:23:10 0:37:30...

Read More

15.4 km win to Johnno Claridge

Posted by on Aug 15, 2015 in 2015 | 0 comments

Race 21 Fit and Kicking 15.4km Hcp Division 1 Fastest Fastest Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points John Claridge 1 1:51:30.6 0:00.0 53:54.0 57:36.6 3:44/K 2 30 Matthew Zegveld 2 1:55:30.9 4:00.2 53:23.0 1:02:07.9 4:02/K 6 29 Scott Greaves 3 1:56:49.4 5:18.8 41:35.0 1:15:14.4 4:53/K 12 28 Damon Whish-Wilson 4 1:58:01.5 6:30.8 57:14.0 1:00:47.5 3:57/K 5 27 Nick Hay 5 1:58:14.4 6:43.8 57:30.0 1:00:44.4 3:57/K 4 26 Paul Loader 6 1:58:38.6 7:07.9 45:41.0 1:12:57.6 4:44/K 10 25 Austin O’Byrne 7 1:59:16.3 7:45.6 1:02:07.0 57:09.3 3:43/K 1 24 Rod Howell 8 1:59:20.1 7:49.4 44:40.0 1:14:40.1 4:51/K 11 23 Ricky Markham 9 1:59:53.5 8:22.9 3:36.0 1:56:17.5 7:33/K 21 22 Katherine Whitmore 10 1:59:54.7 8:24.0 51:51.0 1:08:03.7 4:25/K 2 21 Neill Daly 11 2:00:25.7 8:55.0 50:18.0 1:10:07.7 4:33/K 9 20 Narelle Whelan 12 2:00:35.8 9:05.1...

Read More

Keddie conquers cold!

Posted by on Aug 8, 2015 in 2015 | 0 comments

Race 20 Jeff James Snr St Leonards track 5km division 1 Fastest Fastest Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points Don Keddie 1 34:24.4 0:00.0 14:20.0 20:04.4 4:01/K 5 30 Peter Daniel 2 34:42.2 0:17.8 7:40.0 27:02.2 5:24/K 20 29 Kate Clark 3 34:51.2 0:26.8 1:55.0 32:56.2 6:35/K 16 28 Ricky Markham 4 34:52.2 0:27.8 1:10.0 33:42.2 6:44/K 22 27 Tony Darsaklis 5 34:54.7 0:30.2 14:30.0 20:24.7 4:05/K 6 26 John Claridge 6 35:04.4 0:40.0 17:30.0 17:34.4 3:31/K 3 25 Ann Fyfe 7 35:11.8 0:47.3 11:30.0 23:41.8 4:44/K 6 24 Kurt Geier 8 35:16.4 0:52.0 13:50.0 21:26.4 4:17/K 8 23 Scott Greaves 9 35:26.8 1:02.3 13:50.0 21:36.8 4:19/K 9 22 Lorraine Lee-Archer 10 35:48.5 1:24.0 11:30.0 24:18.5 4:52/K 7 21 Felicity Cooper 11 35:50.2 1:25.7 9:15.0 26:35.2 5:19/K 12 20 Damon Whish-Wilson 12...

Read More