Race 14 Andrew Willis Memorial – Travelscene 5km St Leonards

Posted by on Jul 10, 2016 in 2016 | 0 comments

Division 1 Fastest Fastest Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points Danny Whelan 1 33:30.2 0:00.0 9:30.0 24:00.2 4:48/K 25 30 Anne Davies 2 34:56.2 1:26.0 8:00.0 26:56.2 5:23/K 9 29 Fiona Webb 3 35:00.9 1:30.7 5:30.0 29:30.9 5:54/K 12 28 Ricky Markham 4 35:12.7 1:42.5 3:00.0 32:12.7 6:26/K 29 27 Robyn Beattie 5 35:17.4 1:47.1 5:00.0 30:17.4 6:03/K 13 26 Peter Davies 6 35:22.5 1:52.2 13:30.0 21:52.5 4:22/K 14 25 Anne Marie Loader 7 35:24.5 1:54.2 9:45.0 25:39.5 5:08/K 6 24 Jess Scales 8 35:34.7 2:04.5 9:00.0 26:34.7 5:19/K 8 23 Justin Cooper 9 35:40.4 2:10.2 11:45.0 23:55.4 4:47/K 24 22 Andrew Sertori 10 35:51.3 2:21.0 12:30.0 23:21.3 4:40/K 22 21 Paul Gambles 11 35:57.5 2:27.2 9:30.0 26:27.5 5:17/K 26 20 Narelle Whelan 12 36:21.1 2:50.9 11:15.0 25:06.1 5:01/K 4 19 Doris...

Read More

Race 13 Bendigo Bank – 5km Tailrace

Posted by on Jul 3, 2016 in 2016 | 0 comments

Division 1 Fastest Fastest Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points Mark Jones 1 35:54.3 0:00.0 9:30.0 26:24.3 5:17/K 20 30 Anne Davies 2 35:57.8 0:03.5 6:00.0 29:57.8 5:59/K 16 29 Ricky Markham 3 36:00.4 0:06.1 3:00.0 33:00.4 6:36/K 24 28 Danny Whelan 4 36:01.5 0:07.2 9:30.0 26:31.5 5:18/K 21 27 Fleur Walker 5 36:19.3 0:25.0 8:30.0 27:49.3 5:34/K 12 26 Peter Davies 6 36:42.4 0:48.1 13:30.0 23:12.4 4:38/K 12 25 Jennifer Quinn 7 36:45.3 0:51.0 12:00.0 24:45.3 4:57/K 5 24 Andrew Sertori 8 36:50.2 0:55.9 12:30.0 24:20.2 4:52/K 17 23 Sam Wierenga 9 36:51.9 0:57.6 11:40.0 25:11.9 5:02/K 6 22 Paul Gambles 10 36:58.5 1:04.2 9:30.0 27:28.5 5:30/K 22 21 Max Loffel 11 37:06.5 1:12.2 9:00.0 28:06.5 5:37/K 23 20 Scott Greaves 12 37:09.5 1:15.2 13:45.0 23:24.5 4:41/K 13 19 Daniel Sexton...

Read More

Race 12 Van Dieman Brewery – 9.75km Whitehills

Posted by on Jun 25, 2016 in 2016 | 0 comments

Division 1 Fastest Fastest Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points Melanie Hill 1 1:14:25.4 0:00.0 25:40.0 48:45.4 5:00/K 3 30 Fleur Walker 2 1:14:33.4 0:08.0 16:35.0 57:58.4 5:57/K 9 29 Scott Greaves 3 1:14:59.2 0:33.8 26:50.0 48:09.2 4:56/K 10 28 Carolyn Farrar 4 1:15:18.1 0:52.7 28:15.0 47:03.1 4:50/K 2 27 Anne Marie Loader 5 1:15:38.2 1:12.8 19:00.0 56:38.2 5:49/K 5 26 Ricky Markham 6 1:16:06.7 1:41.3 6:20.0 1:09:46.7 7:09/K 19 25 Paul Loader 7 1:16:13.2 1:47.8 27:45.0 48:28.2 4:58/K 11 24 Daniel Sexton 8 1:16:23.1 1:57.7 31:30.0 44:53.1 4:36/K 6 23 Brodie Triffett 9 1:16:28.7 2:03.3 33:50.0 42:38.7 4:22/K 3 22 Amy Lamprecht 10 1:16:34.5 2:09.0 34:35.0 41:59.5 4:18/K 1 21 Justin Cooper 11 1:16:46.2 2:20.8 22:55.0 53:51.2 5:31/K 16 20 Fiona Webb 12 1:16:59.9 2:34.4 8:45.0 1:08:14.9 7:00/K 12 19 Rodney...

Read More

Race 11 Carr Villa – 6.2km

Posted by on Jun 19, 2016 in 2016 | 0 comments

Race 11 Pasta Merchant Carr Villa 6.2km Hcp Division 1 Fastest Fastest Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points Shaun Smith 1 46:21.7 0:00.0 16:25.0 29:56.7 4:50/K 12 30 Pete Wierenga 2 47:22.9 1:01.1 19:50.0 27:32.9 4:26/K 7 29 Jess Scales 3 47:24.7 1:02.9 11:10.0 36:14.7 5:51/K 11 28 Scott Greaves 4 47:33.6 1:11.8 17:05.0 30:28.6 4:55/K 13 27 Melanie Hill 5 47:42.4 1:20.6 16:20.0 31:22.4 5:04/K 4 26 Tim Warren 6 47:48.5 1:26.7 21:40.0 26:08.5 4:13/K 4 25 Felicity Cooper 7 48:06.2 1:44.4 11:30.0 36:36.2 5:54/K 12 24 Rob Tatchell 8 48:11.4 1:49.7 20:30.0 27:41.4 4:28/K 8 23 Ricky Markham 9 48:20.5 1:58.7 4:20.0 44:00.5 7:06/K 26 22 Danny Whelan 10 48:21.2 1:59.4 11:45.0 36:36.2 5:54/K 24 21 Leanne Evans 11 48:23.7 2:01.9 14:15.0 34:08.7 5:30/K 7 20 Paul Gambles 12 48:26.5...

Read More

Race 9 Lilydale Larder – 16.6km Lilydale Lope

Posted by on May 28, 2016 in 2016 | 0 comments

Race 9 Lilydale Larder Lilydale Lope 16.6km Hcp Division 1 Fastest Fastest Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points Leigh De Jong 1 1:57:59.3 0:00.0 43:10.0 1:14:49.3 4:30/K 11 30 Mel Clark 2 2:00:14.7 2:15.4 41:30.0 1:18:44.7 4:45/K 2 29 Tom Groenewold 3 2:00:17.2 2:17.8 40:55.0 1:19:22.2 4:47/K 14 28 Rodney Boxhall 4 2:00:58.2 2:58.8 50:40.0 1:10:18.2 4:14/K 5 27 Nicholas Hay 5 2:01:32.7 3:33.3 50:40.0 1:10:52.7 4:16/K 7 26 Dylan Hill 6 2:01:46.6 3:47.2 59:45.0 1:02:01.6 3:44/K 3 25 Carolyn Farrar 7 2:02:10.5 4:11.1 41:30.0 1:20:40.5 4:52/K 3 24 Amy Lamprecht 8 2:02:15.3 4:15.9 50:40.0 1:11:35.3 4:19/K 1 23 Brodie Triffett 9 2:02:22.3 4:22.9 49:50.0 1:12:32.3 4:22/K 8 22 Katie Proctor 10 2:03:03.2 5:03.8 40:55.0 1:22:08.2 4:57/K 4 21 Jobe Tai 11 2:03:13.8 5:14.4 36:30.0 1:26:43.8 5:13/K 21 20 David Anderson 12...

Read More

Race 8 Vince Walker Construction – 5km Uni

Posted by on May 21, 2016 in 2016 | 0 comments

Division 1 Fastest Fastest Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points Peter Daniel 1 34:37.8 0:00.0 5:30.0 29:07.8 5:49/K 29 30 Jess Scales 2 34:51.2 0:13.4 9:00.0 25:51.2 5:10/K 8 29 Danny Whelan 3 34:55.8 0:17.9 9:30.0 25:25.8 5:05/K 25 28 Yvette Darsaklis 4 34:58.7 0:20.9 0:00.0 34:58.7 7:00/K 16 27 Fleur Walker 5 35:00.5 0:22.6 8:30.0 26:30.5 5:18/K 11 26 Neil Hammersley 6 35:23.1 0:45.2 8:05.0 27:18.1 5:28/K 27 25 Paul Gambles 7 35:39.8 1:02.0 9:50.0 25:49.8 5:10/K 26 24 Scott Greaves 8 35:40.1 1:02.2 13:45.0 21:55.1 4:23/K 15 23 Bev Allen 9 35:41.2 1:03.4 13:25.0 22:16.2 4:27/K 3 22 Leanne Thomas 10 35:56.7 1:18.9 9:30.0 26:26.7 5:17/K 10 21 Pete Wierenga 11 36:00.4 1:22.6 16:00.0 20:00.4 4:00/K 6 20 Michelle Frost 12 36:00.4 1:22.6 11:10.0 24:50.4 4:58/K 6 19 Andrew Sertori...

Read More