Race 15 – TravelTime – St Leonards Track 5k

Posted by on Jul 22, 2017 in 2017 | 0 comments

                         Division 1       Fastest Fastest   Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points Jennifer Quinn 1 35:33.6 0:00.0 12:45.0 22:48.6 4:34/K 4 30 Jobe Tai 2 35:52.1 0:18.4 13:05.0 22:47.1 4:33/K 12 29 Katie Proctor 3 35:55.4 0:21.7 13:20.0 22:35.4 4:31/K 3 28 Peter Davies 4 36:38.2 1:04.5 14:15.0 22:23.2 4:29/K 11 27 Ricky Markham 5 36:51.4 1:17.7 6:05.0 30:46.4 6:09/K 18 26 Tony Darsaklis 6 36:52.6 1:18.9 15:35.0 21:17.6 4:15/K 7 25 Daniel Sexton 7 36:54.5 1:20.8 16:30.0 20:24.5 4:05/K 5 24 David Anderson 8 36:54.7 1:21.0 17:05.0 19:49.7 3:58/K 4 23 Tracey McHugh 9 37:03.3 1:29.6 13:45.0 23:18.3 4:40/K 5 22 Joseph Rogers Snr 10 37:11.6 1:37.9 10:15.0 26:56.6 5:23/K 16 21 Anne Davies 11 37:18.8 1:45.1...

Read More

Race 14 – Keith & Fokie Badcock – Bishopsbourne 15.4k

Posted by on Jul 15, 2017 in 2017 | 0 comments

                   Division 1        Fastest  Fastest   Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points Robyn Beattie 1 1:47:50.9 0:00.0 0:20.0 1:47:30.9 6:59/K 13 30 Debbie Pauna 2 1:49:51.4 2:00.5 42:30.0 1:07:21.4 4:22/K 2 29 Nick Daley 3 1:50:30.6 2:39.7 44:45.0 1:05:45.6 4:16/K 4 28 David Anderson 4 1:50:34.4 2:43.5 44:35.0 1:05:59.4 4:17/K 5 27 Ricky Markham 5 1:51:18.7 3:27.8 0:50.0 1:50:28.7 7:10/K 20 26 Carolyn Farrar 6 1:51:29.9 3:39.0 38:35.0 1:12:54.9 4:44/K 3 25 David Booth 7 1:51:54.4 4:03.5 23:00.0 1:28:54.4 5:46/K 15 24 Leanne Evans 8 1:52:15.4 4:24.5 29:15.0 1:23:00.4 5:23/K 6 23 Brodie Triffett 9 1:52:16.6 4:25.7 52:10.0 1:00:06.6 3:54/K 3 22 Tony Darsaklis 10 1:52:18.4 4:27.5 39:25.0 1:12:53.4 4:44/K 11 21 Narelle Whelan 11 1:52:43.3 4:52.4 24:50.0 1:27:53.3 5:42/K 9...

Read More

Race 13 – Newnham Meats – Tailrace 5.2k

Posted by on Jul 8, 2017 in 2017 | 0 comments

      Division 1     Fastest   Fastest   Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points Pete Wierenga 1 32:14.7 0:00.0 10:25.0 21:49.7 4:12/K 6 30 Anne-Marie Loader 2 32:58.2 0:43.5 5:05.0 27:53.2 5:22/K 9 29 Anne Fyfe 3 33:00.2 0:45.5 7:40.0 25:20.2 4:52/K 6 28 Katie Proctor 4 33:14.4 0:59.7 9:10.0 24:04.4 4:38/K 3 27 Anne Davies 5 33:19.2 1:04.4 5:10.0 28:09.2 5:25/K 10 26 Zane Carr 6 33:22.6 1:07.9 16:40.0 16:42.6 3:13/K 1 25 Paul Gambles 7 33:34.2 1:19.5 6:35.0 26:59.2 5:11/K 13 24 Robyn Beattie 8 33:37.2 1:22.5 0:10.0 33:27.2 6:26/K 16 23 Joseph Rogers Snr 9 33:55.8 1:41.0 5:35.0 28:20.8 5:27/K 17 22 Sharyn Tucker 10 34:02.4 1:47.7 1:50.0 32:12.4 6:12/K 15 21 David Anderson 11 34:05.4 1:50.7 13:05.0 21:00.4 4:02/K 4 20 Lynnda Coffey 12 34:06.3...

Read More

Race 12 – Van Dieman Brewery – White Hills 9.75k

Posted by on Jul 1, 2017 in 2017 | 0 comments

      Division 1       Fastest Fastest   Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points Ricky Markham 1 1:30:47.5 0:00.0 0:10.0 1:30:37.5 9:18/K 22 30 Anne Davies 2 1:30:54.1 0:06.6 28:40.0 1:02:14.1 6:23/K 14 29 Colin Smith 3 1:31:08.5 0:21.0 27:55.0 1:03:13.5 6:29/K 21 28 Pete Wierenga 4 1:31:21.3 0:33.8 46:15.0 45:06.3 4:38/K 7 27 Georgina Sertori 5 1:32:40.5 1:53.0 32:30.0 1:00:10.5 6:10/K 13 26 Robyn Beattie 6 1:32:47.8 2:00.3 21:35.0 1:11:12.8 7:18/K 17 25 Nick Daley 7 1:32:55.3 2:07.8 51:05.0 41:50.3 4:17/K 4 24 Debbie Pauna 8 1:33:02.6 2:15.0 49:40.0 43:22.6 4:27/K 1 23 Leanne Evans 9 1:33:20.3 2:32.8 39:55.0 53:25.3 5:29/K 6 22 Leigh Evans 10 1:33:25.6 2:38.1 34:15.0 59:10.6 6:04/K 18 21 David Booth 11 1:33:29.9 2:42.3 37:10.0 56:19.9 5:47/K 17 20 Amy How 12 1:33:36.2 2:48.7...

Read More

Race 11 – Pasta Merchant Carr Villa – 6.2k

Posted by on Jun 24, 2017 in 2017 | 0 comments

                  Division 1      Fastest Fastest   Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points Scott Greaves 1 53:08.1 0:00.0 21:05.0 32:03.1 5:10/K 8 30 Jozina Goedhart 2 53:52.8 0:44.7 19:10.0 34:42.8 5:36/K 8 29 Ricky Markham 3 53:55.1 0:47.0 0:20.0 53:35.1 8:39/K 17 28 Jennifer Quinn 4 54:34.5 1:26.3 22:20.0 32:14.5 5:12/K 4 27 Joseph Rogers Snr 5 54:38.4 1:30.3 16:00.0 38:38.4 6:14/K 11 26 Peter Davies 6 54:50.5 1:42.3 23:30.0 31:20.5 5:03/K 6 25 Robyn Beattie 7 54:54.7 1:46.6 11:10.0 43:44.7 7:03/K 13 24 Anne Davies 8 55:21.6 2:13.5 15:35.0 39:46.6 6:25/K 11 23 David Anderson 9 55:26.5 2:18.4 27:45.0 27:41.5 4:28/K 2 22 Danny Whelan 10 55:42.1 2:34.0 20:30.0 35:12.1 5:41/K 10 21 Narelle Whelan 11 55:42.8 2:34.7 20:30.0 35:12.8 5:41/K 9...

Read More

Race 9 – Vincent Walker Construction Uni – 5k

Posted by on Jun 3, 2017 in 2017 | 0 comments

      Division 1           Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points Michelle Frost 1 35:42.0 0:0 10:30 25:12.0 5:02/K 8 30 Pete Wierenga 2 36:47.9 01:05.9 15:55 20:53 4:10/K 7 29 Peter Davies 3 36:50.0 01:07.9 15:0 21:50.0 4:22/K 9 28 Ricky Markham 4 36:58.0 01:15.9 0:15 36:43.0 7:20/K 23 27 Robyn Beattie 5 36:59.0 01:16.9 5:30 31:29.0 6:17/K 15 26 Peter Daniel 6 37:45 02:03.0 9:15 28:30 5:42/K 19 25 Jennifer Quin 7 37:46.9 02:05.0 13:50 23:56.9 4:47/K 6 24 Jobe Tai 8 37:57.0 02:16 15:10 22:47.0 4:33/K 11 23 Peter Tucker 9 37:59.0 02:16.9 12:0 25:59.0 5:11/K 15 22 Tony Darsaklis 10 38:05.0 02:22 16:35 21:30.0 4:18/K 8 21 Paige Wierenga 11 38:15 02:32.9 17:0 21:15 4:15/K 2 20 David Anderson 12 38:25.9 02:43.9 18:15...

Read More