Race 24 – Tasman Metal Industries Hollybank 10km

LAC Race 24 Tasman Metal Industries 10k Hcp – Underwood 30-Aug-03
  Place   Race Time   Behind 1st   Handicap   Actual Time   Rate/Km   Fastest   Fastest Cons
  Male   Female Pts
Division 1 10 km
Heath Edwards 1 1:02:40   0:00:00   0:21:40   0:41:00   04:06 9   14
Peter Vocke 2 1:02:47   0:00:07   0:27:00   0:35:47   03:35 2   13
Philip Clarke 3 1:02:50   0:00:10   0:28:40   0:34:10   03:25 1   12
Debbie Pauna-Reece 4 1:03:09   0:00:29   0:22:00   0:41:09   04:07   1 11
Barbara-Anne O’Byrne 5 1:03:34   0:00:54   0:20:20   0:43:14   04:19   3 10
Daniel Sexton 6 1:03:41   0:01:01   0:24:00   0:39:41   03:58 6   9
Stephen May 7 1:03:49   0:01:09   0:27:00   0:36:49   03:41 3   8
Jarrod Voss 8 1:03:52   0:01:12   0:24:30   0:39:22   03:56 4   7
Rachel Nation 9 1:03:53   0:01:13   0:22:40   0:41:13   04:07   2 6
Bill Cox 10 1:03:58   0:01:18   0:20:00   0:43:58   04:24 13   5
Tracey Bassett 11 1:04:06   0:01:26   0:16:50   0:47:16   04:44   5 4
Mark Normington 12 1:04:23   0:01:43   0:18:50   0:45:33   04:33 17   4
Debbie West 13 1:04:29   0:01:49   0:15:30   0:48:59   04:54   6 4
David Stary 14 1:04:39   0:01:59   0:20:20   0:44:19   04:26 15   4
Nigel Davies 15 1:04:49   0:02:09   0:20:40   0:44:09   04:25 14   4
Shaun Probert 16 1:05:08   0:02:28   0:23:20   0:41:48   04:11 11   4
Darren Sullivan 17 1:05:13   0:02:33   0:23:00   0:42:13   04:13 12   4
Craig Boon 18 1:05:21   0:02:41   0:23:40   0:41:41   04:10 10   4
Keith Badcock 19 1:05:24   0:02:44   0:12:20   0:53:04   05:18 22   4
Luke Rayner 20 1:05:39   0:02:59   0:26:00   0:39:39   03:58 5   4
John Porter 21 1:05:44   0:03:04   0:21:20   0:44:24   04:26 16   4
John Badcock 22 1:05:46   0:03:06   0:15:10   0:50:36   05:04 20   4
Susan Hardy 23 1:05:49   0:03:09   0:20:40   0:45:09   04:31   4 4
Adrian Camm 24 1:05:52   0:03:12   0:25:00   0:40:52   04:05 8   4
Jenny Porter 25 1:06:04   0:03:24   0:16:50   0:49:14   04:55   7 4
Jan Lynch 26 1:06:44   0:04:04   0:16:50   0:49:54   04:59   9 4
Stephen Marshall 27 1:07:01   0:04:21   0:16:50   0:50:11   05:01 19   4
Carol Harper 28 1:07:13   0:04:33   0:17:30   0:49:43   04:58   8 4
Luke Patterson 29 1:09:29   0:06:49   0:18:50   0:50:39   05:04 21   4
David Thomas 30 1:09:48   0:07:08   0:29:20   0:40:28   04:03 7   4
Wally Barrett 31 1:10:59   0:08:19   0:21:20   0:49:39   04:58 18   4
Division 2 3 km
Bridget Sexton 1 0:19:15   0:00:00   0:05:05   0:14:10   04:43   1 9
Ben Fisher 2 0:19:28   0:00:13   0:08:05   0:11:23   03:48 1   8
William Badcock 3 0:19:40   0:00:25   0:07:10   0:12:30   04:10 3   7
Danielle Nankervis 4 0:19:41   0:00:26   0:03:55   0:15:46   05:15   4 6
Melvin Badcock 5 0:19:49   0:00:34   0:04:35   0:15:14   05:05 7   5
Kaysha Quillerat 6 0:20:03   0:00:48   0:05:05   0:14:58   04:59   2 4
TJ Patterson 7 0:20:06   0:00:51   0:06:20   0:13:46   04:35 6   3
Nathan O’Byrne 8 0:20:12   0:00:57   0:07:10   0:13:02   04:21 4   2
Nick McElwee 9 0:20:18   0:01:03   0:08:40   0:11:38   03:53 2   2
Nicholas Fisher 9 0:20:18   0:01:03   0:07:10   0:13:08   04:23 5   2
Jacinta McElwee 11 0:20:48   0:01:33   0:05:25   0:15:23   05:08   3 2
Thomas Flanagan 12 0:21:06   0:01:51   0:05:25   0:15:41   05:14 8   2
Division 3 2 km
Brodie Nankervis 1 0:12:24   0:00:00   0:03:05   0:09:19   04:39 1   9
Steven Badcock 2 0:12:31   0:00:07   0:03:05   0:09:26   04:43 2   8
Brianna McElwee 3 0:12:45   0:00:21   0:03:05   0:09:40   04:50   1 7
Benjamin Badcock 4 0:12:50   0:00:26   0:02:35   0:10:15   05:08 4   6
Nicola Frost 5 0:12:52   0:00:28   0:01:55   0:10:57   05:28   3 5
Tayla Roberts 5 0:12:52   0:00:28   0:02:35   0:10:17   05:09   2 5
Henry Cox 7 0:13:01   0:00:37   0:02:15   0:10:46   05:23 5   3
Jacob Fisher 8 0:13:39   0:01:15   0:03:55   0:09:44   04:52 3   2
Kirsty Flanagan 9 0:13:42   0:01:18   0:00:40   0:13:02   06:31   5 2
Candice Trinder 10 0:14:58   0:02:34   0:02:00   0:12:58   06:29   4 2
Ryan Patterson 11 0:15:16   0:02:52   0:03:05   0:12:11   06:05 6   2
Ashley Nankervis 12 0:20:35   0:08:11   0:03:25   0:17:10   08:35 7   2

Results