Race 25 Hillwood Country Club Ten September 19th 2015

Race 25 Hillwood Country Club 10 km Hcp
Division 1 Name Place Race time From 1st Hcp Actual time Pace per km Fastest Male Fastest Female Consistency Points
Paul Loader 1 1:11:43 0:00:00 0:26:10 0:45:33 4:33:00 6 30
Shaun O’Regan 2 1:11:50 0:00:07 0:25:40 0:46:10 4:37:00 7 29
Matthew Zegveld 3 1:12:51 0:01:08 0:34:00 0:38:51 3:53:00 3 28
Damon Whish Wilson 4 1:12:57 0:01:14 0:35:20 0:37:37 3:46:00 2 27
Shaun Smith 5 1:13:00 0:01:17 0:21:20 0:51:40 5:10:00 12 26
Austin O’Byrne 6 1:13:21 0:01:38 0:36:40 0:36:41 3:40:00 1 25
Jozina Goedhart 7 1:13:23 0:01:40 0:20:00 0:53:23 5:20:00 5 24
Sarah Bagley 8 1:13:24 0:01:41 0:20:00 0:53:24 5:20:00 6 23
Scott Greaves 9 1:13:33 0:01:50 0:25:20 0:48:13 4:49:00 10 22
Jobe Tai 10 1:13:49 0:02:06 0:21:00 0:52:49 5:17:00 14 21
Anne Davies 11 1:13:55 0:02:12 0:17:00 0:56:55 5:41:00 9 20
Jennifer Quinn 12 1:14:09 0:02:26 0:21:00 0:53:09 5:19:00 4 19
Robyn Beattie 13 1:14:15 0:02:32 0:05:40 1:08:35 6:51:00 12 18
Brodie Triffett 14 1:14:26 0:02:43 0:32:00 0:42:26 4:15:00 4 17
Tony Darsaklis 15 1:14:44 0:03:01 0:30:20 0:44:24 4:26:00 5 16
Justin Cooper 16 1:14:47 0:03:04 0:22:40 0:52:07 5:13:00 13 15
Tracey McHugh 17 1:14:56 0:03:13 0:28:00 0:46:56 4:42:00 1 14
Narelle Whelan 18 1:15:03 0:03:20 0:24:40 0:50:23 5:02:00 3 13
Katie Proctor 19 1:15:13 0:03:30 0:28:00 0:47:13 4:43:00 2 12
Lorraine Lee-Archer 20 1:15:16 0:03:33 0:20:50 0:54:26 5:27:00 8 11
Sharyn Tucker 21 1:15:28 0:03:45 0:16:40 0:58:48 5:53:00 11 10
Ricky Markham 22 1:15:31 0:03:48 0:06:40 1:08:51 6:53:00 21 10
Anne Fyfe 23 1:15:48 0:04:05 0:21:40 0:54:08 5:25:00 7 10
Anne marie Loader 24 1:15:50 0:04:07 0:18:30 0:57:20 5:44:00 10 10
Mark Fyfe 25 1:16:29 0:04:46 0:29:20 0:47:09 4:43:00 9 10
Peter Davies 26 1:17:40 0:05:57 0:27:00 0:50:40 5:04:00 11 10
Nick Burke 27 1:18:13 0:06:30 0:31:40 0:46:33 4:39:00 8 10
Corran McHugh 28 1:18:35 0:06:52 0:25:40 0:52:55 5:18:00 15 10
Joseph Rogers Snr 29 1:18:43 0:07:00 0:22:40 0:56:03 5:36:00 16 10
Peter Daniel 30 1:19:31 0:07:48 0:14:00 1:05:31 6:33:00 20 10
Danny Whelan 31 1:19:32 0:07:49 0:23:00 0:56:32 5:39:00 17 10
Max Loffel 32 1:19:34 0:07:51 0:17:20 1:02:14 6:13:00 18 10
Neil Hammersley 33 1:20:04 0:16:00
Division 2 Name Place Race time From 1st Hcp Actual time Pace per km Fastest Male Fastest Female Con. Points
Ella Boxhall 1 0:19:54 0:00:00 0:09:30 0:10:24 4:10:00 1 14
Ivy O’Byrne 2 0:20:05 0:00:11 0:07:25 0:12:40 5:04:00 2 13
J j Tai 3 0:20:16 0:00:22 0:09:00 0:11:16 4:30:00 3 12
Gabby Darsaklis 4 0:20:29 0:00:35 0:07:25 0:13:04 5:14:00 5 11
Hope Darsaklis 5 0:20:34 0:00:40 0:07:35 0:12:59 5:12:00 4 10
Ryan Holloway 6 0:20:43 0:00:49 0:09:15 0:11:28 4:35:00 4 9
Bailey Hume 7 0:20:44 0:00:50 0:09:40 0:11:04 4:26:00 2 8
Bianca Holloway 8 0:20:54 0:01:00 0:07:00 0:13:54 5:34:00 6 7
Isabella Darsaklis 9 0:21:02 0:01:08 0:08:15 0:12:47 5:07:00 3 6
Corey Stanley 10 0:21:17 0:01:23 0:11:40 0:09:37 3:51:00 1 5
Eliza Anderson 11 0:21:56 0:02:02 0:03:35 0:18:21 7:20:00 7 4
Division 3 Name Place Race time From 1st Hcp Actual time Pace per km Fastest Male Fastest Female Con. Points
Chelsea Rogers 1 0:14:55 0:00:00 0:07:20 0:07:35 5:03:00 3 14
Damon White 2 0:15:07 0:00:12 0:08:15 0:06:52 4:35:00 4 13
Charlotte Rogers 3 0:15:11 0:00:16 0:04:25 0:10:46 7:11:00 8 12
Lani Tai 4 0:15:15 0:00:20 0:07:25 0:07:50 5:13:00 4 11
Harry Darsaklis 5 0:15:16 0:00:21 0:08:35 0:06:41 4:27:00 3 10
Sisi Tai 6 0:15:24 0:00:29 0:06:10 0:09:14 6:09:00 5 9
Jack Triffett 7 0:15:28 0:00:33 0:06:50 0:08:38 5:45:00 6 8
Luke McHugh 8 0:15:29 0:00:34 0:09:20 0:06:09 4:06:00 1 7
Chloe White 9 0:15:30 0:00:35 0:08:40 0:06:50 4:33:00 1 6
Thomas Cooper 10 0:15:51 0:00:56 0:07:05 0:08:46 5:51:00 7 5
Averyl Quinn 11 0:16:06 0:01:11 0:08:40 0:07:26 4:57:00 2 4
Joseph Rogers Jr 12 0:16:15 0:01:20 0:08:35 0:07:40 5:07:00 5 4
Thomas O’Byrne 13 0:16:16 0:01:21 0:09:50 0:06:26 4:17:00 2 4
Eloise Cooper 14 0:16:55 0:02:00 0:06:20 0:10:35 7:03:00 6 4
Haylee Stanley 15 0:17:00 0:02:05 0:06:20 0:10:40 7:07:00 7 4