Race 26 – Tamar Yacht Club St.Leonards 10km

LAC Race 26 Tamar Yacht Club Feature Race 11-Sep-04
  Place   Race Time   Behind 1st   Handicap   Actual Time   Rate/Km   Fastest   Fastest Cons
  Male   Female Pts
Division 1 10 km
Rowena Holder 1 1:02:19   0:00:00   0:15:10   0:47:09   04:43   8 14
Craig Boon 2 1:02:24   0:00:05   0:23:40   0:38:44   03:52 6   13
Joe Gambles 3 1:02:35   0:00:16   0:28:40   0:33:55   03:24 3   12
Phillip Bishop 4 1:03:09   0:00:50   0:20:40   0:42:29   04:15 13   11
Cameron Daniel 5 1:03:16   0:00:57   0:27:00   0:36:16   03:38 4   10
Nicky Bailey 6 1:03:19   0:01:00   0:23:30   0:39:49   03:59 9   9
Paul Loader 7 1:03:20   0:01:01   0:19:10   0:44:10   04:25 17   8
Anna Gleeson 8 1:03:23   0:01:04   0:22:40   0:40:43   04:04   2 7
Trent Hadley 9 1:03:26   0:01:07   0:24:00   0:39:26   03:57 8   6
Philip Clarke 10 1:03:33   0:01:14   0:30:00   0:33:33   03:21 1   5
Debbie Pauna-Reece 11 1:03:51   0:01:32   0:23:40   0:40:11   04:01   1 4
David Booth 12 1:03:57   0:01:38   0:20:40   0:43:17   04:20 15   4
Norman Macdonald 13 1:04:01   0:01:42   0:11:50   0:52:11   05:13 27   4
Wayne Kernan 14 1:04:11   0:01:52   0:19:40   0:44:31   04:27 18   4
Michael Flaherty 15 1:04:15   0:01:56   0:22:00   0:42:15   04:13 11   4
Paul Wright 16 1:04:21   0:02:02   0:21:20   0:43:01   04:18 14   4
David Wagner 17 1:04:28   0:02:09   0:24:30   0:39:58   04:00 10   4
Debbie West 18 1:04:37   0:02:18   0:15:30   0:49:07   04:55   10 4
Tracey Bassett 19 1:04:42   0:02:23   0:19:10   0:45:32   04:33   6 4
Keith Badcock 20 1:04:49   0:02:30   0:11:50   0:52:59   05:18 28   4
Mark Jackson 21 1:04:50   0:02:31   0:31:00   0:33:50   03:23 2   4
Barbara-Anne O’Byrne 22 1:04:56   0:02:37   0:22:20   0:42:36   04:16   4 4
Elvin Lea 23 1:05:02   0:02:43   0:26:00   0:39:02   03:54 7   4
Kurt Geier 24 1:05:07   0:02:48   0:26:30   0:38:37   03:52 5   4
Craig Bailey 25 1:05:15   0:02:56   0:20:40   0:44:35   04:27 19   4
Tony Collins 26 1:05:21   0:03:02   0:14:30   0:50:51   05:05 25   4
Lynette House 27 1:05:23   0:03:04   0:12:40   0:52:43   05:16   13 4
David Lynch 28 1:05:34   0:03:15   0:21:40   0:43:54   04:23 16   4
Heath Edwards 29 1:05:36   0:03:17   0:23:20   0:42:16   04:14 12   4
Teresa Bishop 30 1:05:42   0:03:23   0:09:30   0:56:12   05:37   14 4
Jane Pickup 31 1:05:51   0:03:32   0:24:00   0:41:51   04:11   3 4
Michelle Frost 32 1:06:00   0:03:41   0:16:00   0:50:00   05:00   11 4
Rachel Nation 33 1:06:07   0:03:48   0:22:40   0:43:27   04:21   5 4
Bill Cox 34 1:06:19   0:04:00   0:19:40   0:46:39   04:40 23   4
Susan Hardy 35 1:06:32   0:04:13   0:20:20   0:46:12   04:37   7 4
Stephen Marshall 36 1:06:55   0:04:36   0:16:00   0:50:55   05:05 26   4
Carol Harper 37 1:06:58   0:04:39   0:18:30   0:48:28   04:51   9 4
Lenore Comrie 38 1:07:00   0:04:41   0:16:00   0:51:00   05:06   12 4
Neil Hammersley 39 1:07:04   0:04:45   0:18:30   0:48:34   04:51 24   4
Dominic Vrolijks 40 1:07:09   0:04:50   0:22:30   0:44:39   04:28 20   4
Craig White 41 1:07:09   0:04:50   0:21:20   0:45:49   04:35 21   4
Mary Swaffer 42 1:08:23   0:06:04   0:11:00   0:57:23   05:44   15 4
Darren Young 43 1:10:18   0:07:59   0:24:00   0:46:18   04:38 22   4
John Badcock 44 1:11:16   0:08:57   0:11:10   1:00:06   06:01 29   4
Luke Patterson 45 1:16:21   0:14:02   0:16:00   1:00:21   06:02 30   4
Greg West 46 1:17:01   0:14:42   0:13:00   1:04:01   06:24 31   4
Division 2 2.5 km
Louis Marshall 1 0:15:36   0:00:00   0:06:15   0:09:21   03:44 2   9
Morgan Grubb 2 0:15:50   0:00:14   0:05:25   0:10:25   04:10   1 8
Henry Cox 3 0:15:57   0:00:21   0:04:15   0:11:42   04:41 8   7
Evelyn Badcock 4 0:16:04   0:00:28   0:01:25   0:14:39   05:52   5 6
Candice Trinder 5 0:16:10   0:00:34   0:03:40   0:12:30   05:00   4 5
Melvin Badcock 6 0:16:17   0:00:41   0:05:35   0:10:42   04:17 6   4
Thomas Flanagan 7 0:16:27   0:00:51   0:05:35   0:10:52   04:21 7   3
TJ Patterson 8 0:16:37   0:01:01   0:06:05   0:10:32   04:13 4   2
Nick McElwee 9 0:16:45   0:01:09   0:08:05   0:08:40   03:28 1   2
Tayla Roberts 10 0:16:52   0:01:16   0:05:25   0:11:27   04:35   2 2
Todd Nankervis 11 0:17:00   0:01:24   0:06:25   0:10:35   04:14 5   2
William Badcock 12 0:17:11   0:01:35   0:07:05   0:10:06   04:02 3   2
Jacinta McElwee 13 0:17:31   0:01:55   0:05:05   0:12:26   04:58   3 2
Emma Lynch 14 0:18:15   0:02:39   0:01:40   0:16:35   06:38   6 2
Division 3 1.5 km
Emma Spilling 1 0:10:00   0:00:00   0:02:35   0:07:25   04:57   5 9
Nicola Frost 2 0:10:01   0:00:01   0:03:20   0:06:41   04:27   3 8
Aaron White 3 0:10:13   0:00:13   0:02:45   0:07:28   04:59 6   7
Philip Hardy 4 0:10:14   0:00:14   0:02:45   0:07:29   04:59 7   6
Kieran Spilling 5 0:10:17   0:00:17   0:04:05   0:06:12   04:08 1   5
Brodie Nankervis 6 0:10:20   0:00:20   0:04:05   0:06:15   04:10 2   4
Alexandria Pearson 7 0:10:21   0:00:21   0:03:35   0:06:46   04:31   4 3
Madeleine Pearson 8 0:10:36   0:00:36   0:04:05   0:06:31   04:21   1 2
Steven Badcock 9 0:10:41   0:00:41   0:04:20   0:06:21   04:14 3   2
Daniel Badcock 10 0:10:43   0:00:43   0:03:05   0:07:38   05:05 8   2
Brianna McElwee 11 0:10:44   0:00:44   0:04:05   0:06:39   04:26   2 2
Benjamin Badcock 12 0:10:51   0:00:51   0:03:35   0:07:16   04:51 5   2
Savannah White 13 0:10:53   0:00:53   0:02:20   0:08:33   05:42   6 2
Kirsty Flanagan 14 0:11:09   0:01:09   0:02:20   0:08:49   05:53   7 2
Ashley Nankervis 15 0:11:14   0:01:14   0:04:30   0:06:44   04:29 4   2
Sean Lynch 16 0:11:31   0:01:31   0:03:35   0:07:56   05:17 9   2

Results