Ringarooma 10k and 5k – 2017

Posted by on Nov 12, 2017 in 2017 | 0 comments

    Ringarooma Ten 2017     November 11, 2017 Overall Finish List           Ringarooma 10km       Overall Name Bib No Age Gender Gender Place Time Pace 1 John Claridge 274 38 M 1 37:35.9 3:46/K 2 Jonathan Price 281 38 M 2 38:51.6 3:53/K 3 Ben Kitchin 267 27 M 3 39:23.3 3:56/K 4 Amy Lamprecht 273 38 F 1 40:15.7 4:02/K 5 Sam Heyes 374 26 M 4 43:34.8 4:21/K 6 Lester Carins 286 33 M 5 44:22.5 4:26/K 7 Bonnie Davies 260 39 F 2 44:43.5 4:28/K 8 Simon Boucher 370 38 M 6 45:19.5 4:32/K 9 Alex Hall 298 26 F 3 45:56.7 4:36/K 10 Bruce Cox 375 50 M 7 48:29.4 4:51/K 11 Michael Halaby 284 59 M 8 48:51.7 4:53/K 12 Scott Jones 265 49 M 9...

Read More

Race 20 – Ninth Island – Feature Race North Bank 10k

Posted by on Aug 26, 2017 in 2017 | 0 comments

      Division 1       Fastest Fastest   Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points Scott Jones 1 1:05:12.2 0:00.0 19:35.0 45:37.2 4:34/K 7 30 Ricky Markham 2 1:05:12.4 0:00.2 1:20.0 1:03:52.4 6:23/K 19 29 Jozina Goedhart 3 1:05:55.2 0:42.9 14:25.0 51:30.2 5:09/K 6 28 Paige Wierenga 4 1:05:55.4 0:43.1 20:45.0 45:10.4 4:31/K 1 27 David Brelsford 5 1:06:12.3 1:00.0 3:20.0 1:02:52.3 6:17/K 18 26 Amy How 6 1:06:15.3 1:03.1 10:30.0 55:45.3 5:35/K 12 25 Rob Tatchell 7 1:06:16.6 1:04.3 23:15.0 43:01.6 4:18/K 4 24 Michelle Frost 8 1:06:30.4 1:18.1 13:20.0 53:10.4 5:19/K 9 23 Tracey McHugh 9 1:06:34.1 1:21.8 16:45.0 49:49.1 4:59/K 5 22 Peter Johnson 10 1:06:47.7 1:35.4 26:50.0 39:57.7 4:00/K 2 21 Colin Smith 11 1:06:50.7 1:38.5 5:30.0 1:01:20.7 6:08/K 17 20 David Anderson 12 1:06:55.2 1:42.9...

Read More

Race 19 – Salon Nolas – Blackstone Heights 5k

Posted by on Aug 19, 2017 in 2017 | 0 comments

      Division 1       Fastest Fastest   Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points Jozina Goedhart 1 32:58.5 0:00.0 7:10.0 25:48.5 5:10/K 8 30 David Anderson 2 33:31.1 0:32.6 12:50.0 20:41.1 4:08/K 2 29 Jess Scales 3 33:37.6 0:39.1 8:05.0 25:32.6 5:06/K 6 28 Tony Darsaklis 4 33:41.3 0:42.8 11:30.0 22:11.3 4:26/K 5 27 Shaun O’Regan 5 33:47.2 0:48.7 10:50.0 22:57.2 4:35/K 7 26 Rob Tatchell 6 34:06.9 1:08.4 12:35.0 21:31.9 4:18/K 4 25 Scott Greaves 7 34:10.4 1:11.9 10:50.0 23:20.4 4:40/K 9 24 Scott Jones 8 34:15.2 1:16.7 11:05.0 23:10.2 4:38/K 8 23 Anne Davies 9 34:27.3 1:28.8 4:55.0 29:32.3 5:54/K 14 22 Kurt Geier 10 34:29.7 1:31.2 12:05.0 22:24.7 4:29/K 6 21 Amy How 11 34:35.6 1:37.1 6:50.0 27:45.6 5:33/K 12 20 Pete Wierenga 12 34:38.5 1:40.0...

Read More

Race 18 – INTAS – Scottsdale to Bridport 21.1k

Posted by on Aug 13, 2017 in 2017 | 0 comments

      Division 1       Fastest Fastest   Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points Carolyn Farrar 1 2:26:12.6 0:00.0 47:15.0 1:38:57.6 4:41/K 4 30 Narelle Whelan 2 2:26:36.6 0:23.9 27:10.0 1:59:26.6 5:40/K 16 29 Richard Pickup 3 2:27:19.3 1:06.7 46:00.0 1:41:19.3 4:48/K 15 28 Debbie Pauna 4 2:27:22.6 1:10.0 53:20.0 1:34:02.6 4:27/K 2 27 Georgina Macdonald 5 2:27:31.7 1:19.1 25:00.0 2:02:31.7 5:48/K 17 26 Nick Daley 6 2:27:50.8 1:38.2 56:50.0 1:31:00.8 4:19/K 8 25 Scott Jones 7 2:29:16.6 3:04.0 46:40.0 1:42:36.6 4:52/K 19 24 John Claridge 8 2:29:45.8 3:33.2 1:10:05.0 1:19:40.8 3:47/K 1 23 Daniel Milner 9 2:30:07.3 3:54.6 1:00:15.0 1:29:52.3 4:16/K 6 22 Andrew Howell 10 2:30:39.1 4:26.4 1:06:25.0 1:24:14.1 4:00/K 3 21 David Anderson 11 2:30:42.8 4:30.1 56:55.0 1:33:47.8 4:27/K 10 20 Leanne Evans 12 2:30:52.3 4:39.7...

Read More

Race 17 – Scottsmith Orthodontics – Longford 8k

Posted by on Aug 5, 2017 in 2017 | 0 comments

      Division 1       Fastest Fastest   Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points Katie Proctor 1 53:33.9 0:00.0 14:55.0 38:38.9 4:50/K 2 30 Jozina Goedhart 2 53:58.7 0:24.8 11:00.0 42:58.7 5:22/K 5 29 David Anderson 3 54:13.6 0:39.7 20:45.0 33:28.6 4:11/K 2 28 Amy How 4 54:21.3 0:47.4 9:20.0 45:01.3 5:38/K 8 27 Rob Tatchell 5 54:33.8 0:59.8 20:05.0 34:28.8 4:19/K 3 26 Tony Darsaklis 6 54:40.5 1:06.5 18:15.0 36:25.5 4:33/K 4 25 Narelle Whelan 7 54:48.6 1:14.7 10:25.0 44:23.6 5:33/K 7 24 Tracey McHugh 8 55:11.2 1:37.2 15:25.0 39:46.2 4:58/K 3 23 Paige Wierenga 9 55:25.1 1:51.2 18:55.0 36:30.1 4:34/K 1 22 Tim Gunton 10 55:26.6 1:52.7 14:40.0 40:46.6 5:06/K 9 21 Katrina Jones 11 55:32.6 1:58.7 11:15.0 44:17.6 5:32/K 6 20 Brodie Triffett 12 55:39.1 2:05.2...

Read More

Race 16 – Wes Jones Family – Westbury 8k

Posted by on Jul 29, 2017 in 2017 | 0 comments

      Division 1       Fastest Fastest   Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points Jobe Tai 1 54:14.8 0:00.0 15:35.0 38:39.8 4:50/K 10 30 Jozina Goedhart 2 54:21.1 0:06.3 11:35.0 42:46.1 5:21/K 8 29 Barry Jones 3 54:29.1 0:14.3 8:55.0 45:34.1 5:42/K 15 28 David Anderson 4 54:36.5 0:21.7 21:30.0 33:06.5 4:08/K 4 27 Katie Proctor 5 54:49.3 0:34.5 15:45.0 39:04.3 4:53/K 3 26 Anne Fyfe 6 54:58.8 0:44.0 14:00.0 40:58.8 5:07/K 5 25 Tracey McHugh 7 55:06.8 0:52.0 16:05.0 39:01.8 4:53/K 2 24 Megan Baird 8 55:16.5 1:01.7 13:55.0 41:21.5 5:10/K 6 23 Sam Jones 9 55:26.7 1:11.9 12:35.0 42:51.7 5:21/K 9 22 Katrina Jones 10 55:50.5 1:35.7 11:50.0 44:00.5 5:30/K 10 21 Peter Davies 11 55:53.5 1:38.7 17:10.0 38:43.5 4:50/K 11 20 Carolyn Farrar 12 56:03.2 1:48.4...

Read More