Keddie conquers cold!

Race 20 Jeff James Snr St Leonards track 5km
division 1 Fastest Fastest
Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points
Don Keddie 1 34:24.4 0:00.0 14:20.0 20:04.4 4:01/K 5 30
Peter Daniel 2 34:42.2 0:17.8 7:40.0 27:02.2 5:24/K 20 29
Kate Clark 3 34:51.2 0:26.8 1:55.0 32:56.2 6:35/K 16 28
Ricky Markham 4 34:52.2 0:27.8 1:10.0 33:42.2 6:44/K 22 27
Tony Darsaklis 5 34:54.7 0:30.2 14:30.0 20:24.7 4:05/K 6 26
John Claridge 6 35:04.4 0:40.0 17:30.0 17:34.4 3:31/K 3 25
Ann Fyfe 7 35:11.8 0:47.3 11:30.0 23:41.8 4:44/K 6 24
Kurt Geier 8 35:16.4 0:52.0 13:50.0 21:26.4 4:17/K 8 23
Scott Greaves 9 35:26.8 1:02.3 13:50.0 21:36.8 4:19/K 9 22
Lorraine Lee-Archer 10 35:48.5 1:24.0 11:30.0 24:18.5 4:52/K 7 21
Felicity Cooper 11 35:50.2 1:25.7 9:15.0 26:35.2 5:19/K 12 20
Damon Whish-Wilson 12 35:57.7 1:33.2 18:35.0 17:22.7 3:28/K 2 19
Craig Boon 13 36:32.5 2:08.0 14:50.0 21:42.5 4:20/K 10 18
Sarah Bagley 14 36:35.9 2:11.4 10:40.0 25:55.9 5:11/K 11 17
David Booth 15 36:40.8 2:16.3 13:20.0 23:20.8 4:40/K 13 16
Justin Cooper 16 36:43.2 2:18.8 13:10.0 23:33.2 4:43/K 14 15
Nick Burke 17 36:47.1 2:22.6 16:50.0 19:57.1 3:59/K 4 14
Narelle Whelan 18 36:57.9 2:33.4 11:50.0 25:07.9 5:01/K 9 13
Jennifer Quinn 19 37:02.8 2:38.3 12:25.0 24:37.8 4:55/K 8 12
Danny Whelan 20 37:08.8 2:44.4 12:20.0 24:48.8 4:58/K 16 11
Katherine Whitmore 21 37:09.7 2:45.2 16:50.0 20:19.7 4:04/K 2 10
Austin O’Byrne 22 37:11.5 2:47.0 20:10.0 17:01.5 3:24/K 1 10
Meg Lade 23 37:13.3 2:48.9 13:40.0 23:33.3 4:43/K 5 10
John Porter 24 37:22.5 2:58.0 12:20.0 25:02.5 5:00/K 17 10
Katie Proctor 25 37:44.4 3:20.0 16:00.0 21:44.4 4:21/K 3 10
Neill Daly 26 37:46.3 3:21.8 16:20.0 21:26.3 4:17/K 7 10
Dave Wagner 27 37:47.3 3:22.8 15:20.0 22:27.3 4:29/K 11 10
Jobe Tai 28 38:07.2 3:42.7 12:40.0 25:27.2 5:05/K 18 10
Robyn Beattie 29 38:09.2 3:44.8 5:40.0 32:29.2 6:30/K 15 10
Amy Lamprecht 30 38:09.8 3:45.3 18:35.0 19:34.8 3:55/K 1 10
Tracey McHugh 31 38:11.9 3:47.4 16:15.0 21:56.9 4:23/K 4 10
Jenny Porter 32 38:31.8 4:07.3 10:10.0 28:21.8 5:40/K 14 10
Neil Hammersley 33 38:45.6 4:21.1 10:30.0 28:15.6 5:39/K 21 10
Fleur Walker 34 39:16.5 4:52.1 11:20.0 27:56.5 5:35/K 13 10
Mark Fyfe 35 39:25.4 5:01.0 16:40.0 22:45.4 4:33/K 12 10
Jozina Goedhart 36 39:35.2 5:10.8 14:10.0 25:25.2 5:05/K 10 10
shaun smith 37 39:37.3 5:12.8 14:10.0 25:27.3 5:05/K 19 10
Corran Mchugh 38 40:00.4 5:36.0 15:20.0 24:40.4 4:56/K 15 10
division 2 Fastest Fastest
Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points
Bianca Holloway 1 15:03.7 0:00.0 4:56.0 10:07.7 5:04/K 7 30
Ella Boxhall 2 15:13.8 0:10.1 7:28.0 7:45.8 3:53/K 1 29
Bailey Hume 3 15:44.1 0:40.4 7:16.0 8:28.1 4:14/K 4 28
Oscar Desmond 4 15:45.4 0:41.7 6:24.0 9:21.4 4:41/K 5 27
Isabella Darsaklis 5 15:48.1 0:44.3 7:04.0 8:44.1 4:22/K 2 26
Ryan Holloway 6 15:50.3 0:46.6 8:12.0 7:38.3 3:49/K 1 25
Jj Tai 7 15:51.1 0:47.4 8:12.0 7:39.1 3:50/K 2 24
Gabby Darsaklis 8 16:07.1 1:03.4 6:52.0 9:15.1 4:38/K 3 23
Ivy O’Byrne 9 16:11.2 1:07.5 6:48.0 9:23.2 4:42/K 5 22
Hope Darsaklis 10 16:23.1 1:19.4 7:00.0 9:23.1 4:42/K 4 21
Ashleigh Desmond 11 16:24.6 1:20.9 7:00.0 9:24.6 4:42/K 6 20
Stephen Talbot 12 16:31.1 1:27.4 8:48.0 7:43.1 3:52/K 3 19
division 3 Fastest Fastest
Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points
Hannah Zegveld 1 11:56.8 0:00.0 5:12.0 6:44.8 5:37/K 5 30
Harry Darsaklis 2 12:00.1 0:03.3 6:52.0 5:08.1 4:17/K 4 29
Eloise Cooper 3 12:10.3 0:13.4 5:24.0 6:46.3 5:38/K 6 28
Alex Zegveld 4 12:13.3 0:16.5 7:32.0 4:41.3 3:54/K 1 27
Benny Tai 5 12:20.9 0:24.0 6:04.0 6:16.9 5:13/K 6 26
Oliver Walker 6 12:29.2 0:32.3 5:44.0 6:45.2 5:38/K 8 25
Stephanie Desmond 7 12:32.3 0:35.4 6:24.0 6:08.3 5:07/K 4 24
Chloe White 8 12:32.9 0:36.0 7:16.0 5:16.9 4:23/K 2 23
Averyl Quinn 9 12:34.8 0:38.0 7:32.0 5:02.8 4:12/K 1 22
Lani Tai 10 12:53.6 0:56.7 6:48.0 6:05.6 5:04/K 3 21
Luke Mchugh 11 12:58.9 1:02.0 8:08.0 4:50.9 4:02/K 2 20
Milo Porter 12 13:06.8 1:09.9 6:28.0 6:38.8 5:32/K 7 19
Damon White 13 13:07.4 1:10.5 7:28.0 5:39.4 4:43/K 5 18
Thomas O’Byrne 14 13:10.1 1:13.2 8:04.0 5:06.1 4:15/K 3 17
Thomas Cooper 15 13:25.9 1:29.0 6:20.0 7:05.9 5:54/K 9 16
Results By Race Management Systems, Inc. 3 08/08/2015 07:52:52