Race 20 – Ninth Island – Feature Race North Bank 10k

      Division 1       Fastest Fastest  
Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points
Scott Jones 1 1:05:12.2 0:00.0 19:35.0 45:37.2 4:34/K 7 30
Ricky Markham 2 1:05:12.4 0:00.2 1:20.0 1:03:52.4 6:23/K 19 29
Jozina Goedhart 3 1:05:55.2 0:42.9 14:25.0 51:30.2 5:09/K 6 28
Paige Wierenga 4 1:05:55.4 0:43.1 20:45.0 45:10.4 4:31/K 1 27
David Brelsford 5 1:06:12.3 1:00.0 3:20.0 1:02:52.3 6:17/K 18 26
Amy How 6 1:06:15.3 1:03.1 10:30.0 55:45.3 5:35/K 12 25
Rob Tatchell 7 1:06:16.6 1:04.3 23:15.0 43:01.6 4:18/K 4 24
Michelle Frost 8 1:06:30.4 1:18.1 13:20.0 53:10.4 5:19/K 9 23
Tracey McHugh 9 1:06:34.1 1:21.8 16:45.0 49:49.1 4:59/K 5 22
Peter Johnson 10 1:06:47.7 1:35.4 26:50.0 39:57.7 4:00/K 2 21
Colin Smith 11 1:06:50.7 1:38.5 5:30.0 1:01:20.7 6:08/K 17 20
David Anderson 12 1:06:55.2 1:42.9 24:30.0 42:25.2 4:15/K 3 19
Jobe Tai 13 1:07:08.7 1:56.4 17:30.0 49:38.7 4:58/K 12 18
Scott Greaves 14 1:07:12.5 2:00.2 19:15.0 47:57.5 4:48/K 11 17
Shaun O’Regan 15 1:07:14.1 2:01.8 20:05.0 47:09.1 4:43/K 9 16
Pete Wierenga 16 1:07:17.6 2:05.3 23:00.0 44:17.6 4:26/K 6 15
Kylie Butler 17 1:07:20.2 2:08.0 18:30.0 48:50.2 4:53/K 2 14
Narelle Whelan 18 1:07:22.7 2:10.4 12:20.0 55:02.7 5:30/K 10 13
Sam Wierenga 19 1:07:23.7 2:11.4 15:35.0 51:48.7 5:11/K 7 12
Damian McIntyre 20 1:07:30.2 2:17.9 24:20.0 43:10.2 4:19/K 5 11
Matthew Zegveld 21 1:07:42.8 2:30.6 30:10.0 37:32.8 3:45/K 1 10
Katie Proctor 22 1:07:57.7 2:45.4 19:05.0 48:52.7 4:53/K 3 10
Danny Whelan 23 1:08:04.8 2:52.6 11:55.0 56:09.8 5:37/K 14 10
Robyn Beattie 24 1:08:14.4 3:02.1 0:50.0 1:07:24.4 6:44/K 15 10
Joseph Rogers Snr 25 1:08:19.7 3:07.4 9:20.0 58:59.7 5:54/K 15 10
Tony Darsaklis 26 1:08:30.7 3:18.4 21:35.0 46:55.7 4:42/K 8 10
Kurt Geier 27 1:08:47.9 3:35.7 21:20.0 47:27.9 4:45/K 10 10
Anne-Marie Loader 28 1:09:12.1 3:59.8 10:15.0 58:57.1 5:54/K 13 10
Jennifer Quinn 29 1:09:54.3 4:42.0 17:00.0 52:54.3 5:17/K 8 10
Felicity Cooper 30 1:10:15.7 5:03.4 8:55.0 1:01:20.7 6:08/K 14 10
Paul Loader 31 1:10:51.5 5:39.2 20:35.0 50:16.5 5:02/K 13 10
Anne Fyfe 32 1:12:29.9 7:17.6 17:20.0 55:09.9 5:31/K 11 10
Justin Cooper 33 1:13:20.9 8:08.7 13:40.0 59:40.9 5:58/K 16 10
Kate McIntyre 34 1:13:23.2 8:10.9 24:10.0 49:13.2 4:55/K 4 10
Max Loffel 35 1:16:33.3 11:21.0 7:05.0 1:09:28.3 6:57/K 20 10
      Division 2       Fastest Fastest  
Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points
Charlotte Rogers 1 21:02.1 0:00.0 1:55.0 19:07.1 7:39/K 4 30
Benjamin Frost 2 21:57.5 0:55.3 12:15.0 9:42.5 3:53/K 1 29
Harry Darsaklis 3 22:06.6 1:04.4 11:45.0 10:21.6 4:08/K 2 28
Sebastian Frost 4 22:25.6 1:23.4 10:05.0 12:20.6 4:56/K 4 27
Mackenzie Roberts 5 22:35.6 1:33.4 11:45.0 10:50.6 4:20/K 1 26
Jj Tai 6 23:13.7 2:11.5 10:55.0 12:18.7 4:55/K 3 25
Lani Tai 7 23:18.2 2:16.0 8:40.0 14:38.2 5:51/K 3 24
Chelsea Rogers 8 23:30.5 2:28.3 9:10.0 14:20.5 5:44/K 2 23
Thomas Cooper 9 23:45.4 2:43.2 7:05.0 16:40.4 6:40/K 6 22
Bayley Lewis 10 24:03.5 3:01.3 7:35.0 16:28.5 6:35/K 5 21
      Division 3       Fastest Fastest  
Name Place Race Time Behind 1st Handicap Actual Time Rate Male Female Points
Oliver Mannion 1 12:07.0 0:00.0 4:30.0 7:37.0 5:05/K 5 30
Hannah Zegveld 2 12:12.4 0:05.4 4:50.0 7:22.4 4:55/K 6 29
Ella Mannion 3 12:15.6 0:08.6 5:40.0 6:35.6 4:23/K 3 28
Alexis Harmey 4 12:16.0 0:09.0 4:30.0 7:46.0 5:11/K 7 27
Averyl Quinn 5 12:22.4 0:15.4 6:40.0 5:42.4 3:48/K 1 26
Luke McHugh 6 12:25.6 0:18.5 7:15.0 5:10.6 3:27/K 1 25
Archer Rogers 7 12:27.8 0:20.8 5:10.0 7:17.8 4:51/K 3 24
Georgia Harmey 8 12:30.0 0:23.0 5:35.0 6:55.0 4:37/K 4 23
Jess Butler 9 12:33.2 0:26.1 6:05.0 6:28.2 4:19/K 2 22
Annabelle Pyke 10 12:36.0 0:29.0 5:30.0 7:06.0 4:44/K 5 21
Seth Hill 11 12:43.2 0:36.1 0:20.0 12:23.2 8:15/K 7 20
George Darsaklis 12 12:49.5 0:42.4 4:50.0 7:59.5 5:19/K 6 19
Eloise Cooper 13 12:52.7 0:45.6 4:40.0 8:12.7 5:28/K 8 18
Peyton Webb 14 12:57.8 0:50.8 4:20.0 8:37.8 5:45/K 9 17
Alex Zegveld 15 13:02.2 0:55.1 6:40.0 6:22.2 4:15/K 2 16
Amy Lewis 16 13:05.0 0:57.9 4:15.0 8:50.0 5:53/K 10 15
Joseph Rogers Jnr 17 13:07.8 1:00.8 5:45.0 7:22.8 4:55/K 4 14
Sisi Tai 18 13:15.9 1:08.9 4:15.0 9:00.9 6:00/K 11 13