Race 22 Scott Smith Orthodontics Longford 8km Hcp

Race 22 Scott Smith Orthodontics Longford 8 km Hcp August 22nd 2015
Division 1 Name Place Race time From 1st Hcp Actual time Pace per km Fastest Male Fastest Female Consistency Points
Tony Darsaklis 1 0:57:27 0:00:00 0:23:10 0:34:17 4:17:00 4 30
Peter Davies 2 0:57:39 0:00:12 0:22:10 0:35:29 4:26:00 6 29
Anne Fyfe 3 0:57:57 0:00:30 0:18:25 0:39:32 4:57:00 4 28
Kurt Geier 4 0:58:01 0:00:34 0:22:10 0:35:51 4:29:00 8 27
Rob Tatchell 5 0:58:24 0:00:57 0:23:45 0:34:39 4:20:00 5 26
Scott Greaves 6 0:58:36 0:01:09 0:22:10 0:36:26 4:33:00 9 25
Ricky Markham 7 0:58:52 0:01:25 0:01:50 0:57:02 7:08:00 18 24
Sharyn Tucker 8 0:58:58 0:01:31 0:14:10 0:44:48 5:36:00 9 23
Julianne James-Smith 9 1:00:27 0:03:00 0:21:35 0:38:52 4:52:00 3 22
Katherine Whitmore 10 1:00:33 0:03:06 0:26:25 0:34:08 4:16:00 1 21
Rod Howell 11 1:00:40 0:03:13 0:23:10 0:37:30 4:41:00 10 20
Brodie Triffett 12 1:00:48 0:03:21 0:27:35 0:33:13 4:09:00 3 19
Austin O’Byrne 13 1:00:56 0:03:29 0:32:15 0:28:41 3:35:00 1 18
Narelle Whelan 14 1:00:58 0:03:31 0:18:55 0:42:03 5:15:00 5 17
Kate Clark 15 1:01:10 0:03:43 0:03:05 0:58:05 7:16:00 14 16
Lorraine Lee-Archer 16 1:01:13 0:03:46 0:18:25 0:42:48 5:21:00 7 15
Justin Cooper 17 1:01:20 0:03:53 0:21:05 0:40:15 5:02:00 12 14
Neill Daly 18 1:01:56 0:04:29 0:26:10 0:35:46 4:28:00 7 13
Tracey McHugh 19 1:02:07 0:04:40 0:25:35 0:36:32 4:34:00 2 12
Shaun Smith 20 1:03:07 0:05:40 0:22:10 0:40:57 5:07:00 13 11
Jennifer Quinn 21 1:03:24 0:05:57 0:19:50 0:43:34 5:27:00 8 10
Anne Davies 22 1:03:41 0:06:14 0:16:10 0:47:31 5:56:00 11 10
Leanne Evans 23 1:03:52 0:06:25 0:21:05 0:42:47 5:21:00 6 10
Robyn Beattie 24 1:04:00 0:06:33 0:08:30 0:55:30 6:56:00 13 10
Leigh Evans 25 1:04:07 0:06:40 0:17:45 0:46:22 5:48:00 16 10
Joseph Rogers Snr 26 1:05:10 0:07:43 0:18:10 0:47:00 5:53:00 17 10
Mark Fyfe 27 1:05:23 0:07:56 0:26:10 0:39:13 4:54:00 11 10
Corran McHugh 28 1:05:32 0:08:05 0:24:00 0:41:32 5:12:00 14 10
Chester James-Smith 29 1:05:46 0:08:19 0:33:05 0:32:41 4:05:00 2 10
David Wagner 30 1:06:34 0:09:07 0:24:30 0:42:04 5:16:00 15 10
Jozina Goedhart 31 1:07:24 0:09:57 0:22:10 0:45:14 5:39:00 10 10
Jess Scales 32 1:14:12 0:16:45 0:21:50 0:52:22 6:33:00 12 10
Division 2 Name Place Race time From 1st Hcp Actual time Pace per km Fastest Male Fastest Female Con. Points
Ella Boxhall 1 0:20:15 0:00:00 0:09:20 0:10:55 4:22:00 1 14
Ivy O’Byrne 2 0:21:37 0:01:22 0:08:15 0:13:22 5:21:00 2 13
Division 3 Name Place Race time From 1st Hcp Actual time Pace per km Fastest Male Fastest Female Con. Points
Harry Darsaklis 1 0:15:25 0:00:00 0:08:35 0:06:50 4:33:00 4 14
Damon White 2 0:15:55 0:00:30 0:09:05 0:06:50 4:33:00 3 13
Chelsea Rogers 3 0:15:58 0:00:33 0:08:20 0:07:38 5:05:00 3 12
Chloe White 4 0:16:00 0:00:35 0:09:05 0:06:55 4:37:00 2 11
Averyl Quinn 5 0:16:04 0:00:39 0:09:25 0:06:39 4:26:00 1 10
Luke McHugh 6 0:16:15 0:00:50 0:10:00 0:06:15 4:10:00 1 9
Joseph Rogers Jr 7 0:16:39 0:01:14 0:08:35 0:08:04 5:23:00 5 8
Thomas O’Byrne 8 0:16:47 0:01:22 0:10:05 0:06:42 4:28:00 2 7
Charlotte Rogers 9 0:17:03 0:01:38 0:06:15 0:10:48 7:12:00 4 6